Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki
  1. Start
  2. Aktualności

TURYSTYKA SPOŁECZNA

06-10-2022
TURYSTYKA SPOŁECZNA - seminarium z zakresu kluczowych sfer rozwoju określonych w Opolskim Programie Rozwoju Ekonomii Społecznej na lata 2016-2022"
Za nami bardzo intensywna końcówka tygodnia.
W czwartek (29.09.2022 r.) oraz w piątek (30.09.2022 r.) odbyły się seminaria z zakresu kluczowych sfer rozwoju określonych w Opolskim Programie Rozwoju Ekonomii Społecznej na lata 2016-2022 dotyczące Turystyko Społecznej.
Turystyka społeczna to działalność, której celem jest zapewnienie możliwości podróżowania jak największej liczbie osób, a w szczególności osobom należącym do najmniej uprzywilejowanych grup społeczeństwa.
Turystyka jest prawem powszechnym, które powinniśmy starać się zapewnić wszystkim osobom, podejmując działania na rzecz likwidacji lub ograniczenia barier uniemożliwiających zainteresowanym osobom korzystanie z przysługującego im prawa do turystyki. Turystyka społeczna obejmuje wszystkie inicjatywy zapewniające dostęp do turystyki osobom o szczególnych potrzebach, przynosząc równocześnie korzyści społeczne i gospodarcze różnym sektorom, działaniom, grupom i obszarom.
Dziękujemy za Państwa udział i zapraszamy na kolejne spotkania organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.