Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki
  1. Start
  2. Aktualności

III Spotkanie podmiotów reintegracyjnych

04-02-2019
Już po raz trzeci spotkały się podmioty reintegracyjne z Opolszczyzny.

Głównym celem dwudniowego zjazdu reintegracyjnego było powołanie regionalnej sieci kooperacyjnej tych podmiotów, wymiana doświadczeń i informacji, a także wsparcie w osiąganiu standardów usług.

Pierwszego dnia uczestnicy w ramach dobrych praktyk odwiedzili Zakład Aktywności Zawodowej we Wrocławiu, który posiada dużą i świetnie wyposażoną kuchnię oraz salę restauracyjną. Kolejnym punktem na mapie ES Wrocławia była Spółdzielnia Socjalna PANATO, która zajmuje się szyciem personalizowanych produktów promocyjnych (torby, plecaki, gadżety). Spółdzielnia jest wysoko wyspecjalizowana, a tym co ją wyróżnia jest szeroka współpraca z podmiotami reintegracyjnymi i PES. Spółdzielnia współpracuje m.in. z opolską Spółdzielnią Socjalną UNIKO z Brzegu. W PANATO pojawił się również spółdzielca z Browaru Sabotaż, który opowiedział o działalności Spółdzielni Socjalnej Gęstwa.

Ostatnim punktem wizyty była Stara Piekarnia – Kawiarnia & Pracownia artystyczna na Psim Polu. Lokal ten prowadzony jest w formie przedsiębiorstwa społecznego przez Fundację Opieka i Troska, która zajmuje się osobami po załamaniach psychicznych.  

Drugiego dnia uczestnicy przekazali swe spostrzeżenia i odczucia nt. szykowanych zmian ustawowych. W spotkaniu brali udział głównie pracownicy Centrów Integracji Społecznej i Klubów Integracji Społecznej , stąd  zwrócono szczególna uwagę na kwestie rękodzieła, szycia, warsztatów artystycznych i możliwości sprzedaży tych produktów i usług.

Uczestnicy dyskutowali m.in. nt. różnic w funkcjonowaniu CIS, KIS i CIS samorządowych  i pozarządowych, które wymagałyby ujednolicenia.

W części praktycznej warsztaty nt. praktycznego budowania sieci podmiotów reintegracyjnych przeprowadziła Pani Anna Jurczyk-Miżejewska ze Spółdzielni Socjalnej Perunica.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.