Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki
  1. Start
  2. Aktualności

EKONOMIA SPOŁECZNA- ZAJĘCIA W SZKOŁACH

04-04-2018
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej rusza do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Jeśli chcesz abyśmy odwiedzili też Twoja szkołę, zgłoś się do nas!

25 kwietnia 2018r. o godz. 9.00 w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Opola odbyło się spotkanie przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Polityki społecznej w Opolu z Dyrektorami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Kierownik Centrum Promocji i Rozwoju Ekonomii Społecznej ROPS w Opolu Roman Ciasnocha zaprezentował  Pani Naczelnik Irenie Koszyk oraz zgromadzonym na spotkaniu dyrektorom szkół jak nasze spotkania informacyjne będą wyglądać i po co właściwie młodzież edukować w sferze Ekonomii Społecznej. Bardzo nas cieszy tak duże zaangażowanie opolskich szkół w tematy związane z Polityką Społeczną, a ściślej Ekonomią Społeczną i edukacją młodzieży w tym zakresie.

A co na tych ekonomicznych lekcjach się dzieje?,

Podczas zajęć rozmawiamy z uczniami o tym, czym Ekonomia Społeczna jest, czym się zajmuje, jakie PES funkcjonują w naszym województwie, pokażemy jak krok po kroku jak założyć Spółdzielnie Uczniowską. A to jedynie wstęp do tego, aby naszą zdolną młodzież zarazić pasją Ekonomii Społecznej.

Nasza tajna broń to Gra Edukacyjna "Spółdzielcy", opracowana i wydana w ROPS w Opolu. Pokazuje proces rejestracji i działania spółdzielni socjalnej, w której gracze najpierw analizują zapotrzebowanie rynkowe na usługi spółdzielni, rejestrują jej działalność, by następnie trenować zarządzanie spółdzielnią na konkurencyjnym rynku. w każdej szkole zostawiamy po sobie materiały w postaci Leksykonów http://ekonomiaspoleczna.rops-opole.pl/publikacje/leksykon-spoldzielczosci-socjalnej--wydanie-ii-poprawione-i-uzupelnione-,70.htmli naszej Broszury o Ekonomii Społecznej http://ekonomiaspoleczna.rops-opole.pl/publikacje/tytul-podstrony-sdfjhsdf,58.html nie przewidujemy sytuacji, w której po naszej lekcji ktoś zgłasza np! :)

Działanie realizowane w ramach projektu „Wsparcie dla opolskiego modelu promocji, upowszechniania oraz rozwoju sektora ekonomii społecznej.” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa VIII – Integracja Społeczna, Działanie 8.3 Wspieranie podmiotów ekonomii społecznej.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.